Dom Sztuki „Mała Atma”

—— Aktualizacja

Obecny etap realizacji zadania „Dom Sztuki Mała Atma – rozbudowa. Na tym etapie zakończone zostały prace przy obłożeniu kamieniem budowlanym przyziemia, budowie konstrukcji drewnianej obiektu wraz z membraną, wykonaniu podzbiornika na nieczystości płynne oraz przygotowaniu budynku do dalszych robót.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

 

—— Aktualizacja

Położony w miejscowości Radomice, w sercu pięknej i wciąż nieodkrytej krainy – Doliny Bobru – Dom Sztuki „Mała Atma” powstaje przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inwestycja realizowana jest w ramach ministerialnego programu „Infrastruktura kultury” jako zadanie „Rozbudowa i modernizacja Domu Sztuki Mała Atma”.

W zamierzeniach DS „Mała Atma” ma być miejscem organizacji kameralnych koncertów, spektakli, wystaw i warsztatów artystycznych. Misją ośrodka będzie edukacja artystyczna i udostępnienie kontaktu z kulturą na najwyższym poziomie dla mieszkańców i gości regionu Doliny Bobru. Chcemy twórczo i nowocześnie utrwalać poczucie tożsamości wśród okolicznych mieszkańców, w sposób kreatywny nawiązywać do historii Doliny Bobru, Pogórza Izerskiego i Karkonoszy. „Mała Atma” stanie się również ośrodkiem promującym kulturę i uzupełniającym działania istniejących w regionie samorządowych instytucji.